Prací symboly

Tento znak uvedený pod symbolem znamená, že jakékoli mechanické působení musí být mírné a působení teploty, vlhkosti, pomocných prostředků apod. musí být krátké.

 

Výrobek se může vyvářet. Při praní v pračce nevyžaduje zvláštní opatrnost. Mechanické působení, máchání bez kontroly teploty vody a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 95°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 60°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 40°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 30°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

 

Výrobek se může prát pouze ručně a krátkodobě. Během praní se výrobek může pouze lehce mnout a lehce ručně ždímat bez kroucení.

 

Výrobek se nesmí prát.

  

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce. Nevyžaduje se zvláštní opatrnosti.

 

Vlhký výrobek se může sušit pouze zavěšený.

 

Vlhký výrobek se musí sušit pouze rozložený na rovné ploše.

 

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při normálním sušícím programu.

 

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.

 

Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

 

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 200°C.

 

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 150°C.

 

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 110°C.

 

Výrobek se nesmí žehlit.

 

Výrobek se může bělit prostředky uvolňující chlor.

 

Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňující chlor.

 

Výrobek se může chemicky čisti všemi obvykle používanými rozpouštědly.

 

Výrobek se může chemicky čistit tetrachloreténem (perchloretylén), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem s omezeným přidáním vody.

 

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanem s omezeným přidáním vody.

 

Výrobek se může chemicky čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanem obvyklými způsoby čištění.

 

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit pouze benzimen nebo trifluotrichloretanem s omezeným přidáním vody.

 

Výrobek se nesmí chemicky čistit.

 

Výrobek se může bělit. Někdy je tato značka uvedena jako bělení chlorem.

 

Výrobek se nesmí bělit. Někdy je tato značka uvedena i jako zákaz bělení chlorem.

 

  • Pot je solný roztok, jehož složení je u každého člověk odlišné. Dokonce se složení potu různí i u téže osoby v různých situacích (sport, stres, teplo, práce,..).
  • Lidský pot obsahuje: 99% vody, sodík, chlor, draslík, vápním, hořčík, atd. 
  • Tyto složky lidského potu působí negativně na vlákna v oblečení a narušují je.

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu